Çorum Valiliği
Çorum Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Çorum Valiliği
Çorum Valiliği
Afet Koordinasyon ve İskan Şube Müdürü

            

                                                                                    Hasan Tahsin İÇİRGEN      

                                                                   Afet Koordinasyon ve İskan Şube Müdürü

 

1980 yılında Ankara’da doğdu. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

2003-2007 yılları arası, özel sektörde , sondaj mühendisi, şantiye şefi , maden arama saha mühendisi pozisyonlarında çalıştı.

2007-2010 yılları arasında, Şırnak Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü bünyesinde, İmar Afet Şube Müdürlüğü ve Proje Şube Müdürlüğünde Jeoloji Mühendisi olarak çalıştı.

2010-2015 yılları arasında Osmaniye Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde, İmar ve Planlama Şube Müdürlüğü ve Proje Şube Müdürlüğünde Jeoloji Mühendisi olarak çalıştı.

2015-2021 yılları arasında Sivas Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde, İmar ve Planlama Şube Müdürlüğü, Proje Şube Müdürlüğü, Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğü, Çed ve Çevre İzinleri Şube Müdürlüğünde eş zamanlı olarak Jeoloji Mühendisi olarak çalıştı.

Ekim 2021 tarihinde Göreve Yükselme Sınavında başarılı olarak , Çorum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne Afet, Koordinasyon ve İskan Şube Müdürü olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.