Çorum Valiliği
Çorum Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Çorum Valiliği
Çorum Valiliği
Müdür Yardımcısı

                                                                                                                         

                                                                               Cemal İbrahim YALÇIN

                                                                                  İl Müdür Yardımcısı

         1982 yılında Kayseri ‘nin Yeşilhisar İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla Yeşilhisar Atatürk İlkokulu, Kayseri Ali Rıza Özderici Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kayseri Melikgazi Lisesinde tamamladı. 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

2006-2009 yılları arasında özel sektörde, şantiye şefliği, proje müellifliği, proje müdürlüğü görevlerinde çalıştı.

2009-2011 yılları arasında Bayburt Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Proje ve Yapım Şube Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak görev yaptı.

2011-2014 yılları arasında Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Proje ve Yapım Şube Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak görev yaptı.

2014-2020 arasında Çorum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak görev yaptı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

         24.08.2020 tarihli Bakanlığımız oluruna istinaden, halen Proje ve Yapım İşleri, İmar ve Planlama, Yerel Yönetimler, Afet Koordinasyon ve İskan, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri, Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüklerinin bağlı olduğu İl Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmektedir.